| WayhaughtK a întrebat:

Am forta in maini, dar nu prea pot face flotari. Nici macar una.
Sfaturi?

7 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Salut
Fa flotari in genunchi sau cu mainile pe masa. Faci asa pana poti sa faci normale.

| yeet914 a răspuns:

Incearca sa faci The Plank dar fi atent iti poata afecta coloana, iti recomand sa te duci la o sala specializata sa o practici.

| Simpatic a răspuns:

De unde ai ajuns la concluzia ca ai forta in maini? de la skandenberg este?
Eu zic ca nu ai forta in maini happy

| laurentiutirei a răspuns:

Incearca sa faci flotari pe set in fiecare zi
De exp prima zi
10 flotari
Prima serie 1 flotare pauza 60 sec
A 2 1 flotare
10 repetari 10 serii
Pauza 60 sec intre serii happy
Usor usor avansezi

| aXy99 a răspuns:

Flotarile solicita in principal pieptul, poate din aceasta cauza. Sau poate ai prea multe kg.

| Cosmin86 a răspuns:

Ce forta sa ai in maini tu? Forta de copil mic?

p.s.: la flotari intra 70% piept, nu "maini".

| RAY a răspuns:

Poate erai obosit,nu ai mancat ceva carne,nu dormi destul,esti obez si e foarte greu, poti incepe sa ridici gantere si apoi sa bagi flotari, du-te la o sala si vezi de un antrenor, daca esti gras slabeste, daca esti ok baga culturism si mai multe proteine vegane si OCAZIONAL animale, carnea rosie de porc creste riscul de cancer, carnea de pui care e plina de chimicale si estrogen iti face sani mari, vezi de carne de peste