| Anna04 a întrebat:

Cum pot avea mai multa forta in maini ( nu am forta sa fac flotari sau tractiuni) (sunt fata si nu vreau sa fac exercitii care ma vor face sa arat ca Hulk)?

9 răspunsuri:
| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Gantere

| Ecou a răspuns:

1) tractiuni = spate, bineinteles tragi si de brate ca sa poti sa le faci
2) ca sa reusesti sa faci majoritatea exercitiilor ai nevoie de forta in antebrat, daca nu ai forta in antebrat nu vei reusi nimic si as recomanda niste flexoare http://www.okazii.ro/catalog/45168230/flexoare-antebrat.html
sau poti sa improvizezi cu niste mingi de cauciuc tare! sper ca am ajutat

| TheSpecialOne a răspuns:

Daca esti fata la ce iti trebuie tractiuni?

| geo691 a răspuns:

Din pacate ca sa ati maresti forta in maini trebuie sa faci exercitii fizice. Cauta pe internet videoclipuri fitness si sigur te va ajuta nu numai la forta dar si la psihic, relaxare, etc.

| Curiosu a răspuns:

Incearca sa mananci ceva cu multa fibra si sa faci exercitii pentru maini. Apropo...nu o sa arati ca Hulk decat daca le faci din greu si unii nici nu pot avea asa ceva asa ca nu iti mai face griji degraba...

| syjey a răspuns:

Ia-ti niste gantere de 4-5 kg si fa si tu cateva exercitii, mai cara galeata cu gunoi, o plasa cu cumparaturi etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru fete,sunt mai recomandate aceste variante ale flotarilor(care pot fi facute, bineinteles si de baieti, in cazul in care nu au suficienta forta sa le faca intregi): http://www.youtube.com/watch?v=MQbpzrXx67c decat cele intregi, deoarece necesita mai putina forta.In plus, in cazul fetelor este suficienta aceasta varianta(va dezvolta masa musculara dar nu exagerat de mult). Incepe usor, cu 15-20/zi si avanseaza treptat la 50-60.Succes.

| vlad7999 a răspuns:

Hai mai daten ca.cat

| libianul a răspuns:

Gimnastica si sala si nu ve-i arata ca Hulk.