| benga94 a întrebat:

Care v-ati confruntat cu problema tractiunilor? Intro saptamana trebuie sa pot face 2 tractiuni, iar eu nu pot face nici macar 1, cind ma pun sa fac parca nu am nici o forta in maini si imi vine sa imi dau drumu jos ca un bolovan, am 1, 68 si 73kg,nu prea am facut spot,acum de citeva zile am inceput sala,fac acolo ce trebuie pentru tractiuni dar cind ma pun sa le fac nu pot face nici una,dati-mi sfaturi pareri urgente,sa cer ceva pentru forta la sala nici nu stiu, cineva mi-a spus ca trebuie sa fac flotari multe, flotari fac in jur de 8 intro serie, oricum principal acum sunt tractiunile, sunt sigur ca au mai fost si alti care au patit asa ceva!

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

La flotari lucrezi piept, triceps, deltoid anterior. la tractiuni intra spate, deltoid posterior, biceps... CE NAIBA legatura au flotarile cu asta?

Spune-i ca e un idiot.

Acum, fa-ti forta in spate, recomand :

- tractiuni asistate sau la helcometru
- ramat cu gantera sau haltera
- indreptari cu haltera

Si biceps evident.

Dar forta creste lent, intr-o saptamana nu faci mare lucru, in 5-6 luni o sa poti face.

| Ibrahimovic a răspuns:

Faci pana poti!laughing))

| airaad a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=mRznU6pzez0&feature=related -asta s-ar putea sa te ajute...:)
Poti incerca sa faci (timp de o saptamana) doar o tractiune in fiecare zi, a2a saptamana sa faci 2 in fiecare zi si tot asa. nu stiu e doar un sfat:)) sper sa te ajute la ceva.

| CreepyDarkness a răspuns:

Si eu am inceput sa fac flotari la paralele si nu puteam nici macar una sa fac.Dar cand faceam im-i tine-am picioarele in unghi de 90grade de la genunchi in jos si ma ajuta un prieten sa ma ridic.