| Misha4217 a întrebat:

Antrenamentul 1Â - picioare, spate, biceps

Genuflexiuni pe un picior cu gantere (sau pe ambele picioare)
Fandari cu gantere in maini
Flexii alternative cu gantere (din picioare sau stand pe banca)
Flexii Hammer cu gantere
Ramat pe un brat cu gantera
Indreptari cu gantere
Antrenamentul 2Â - umeri, piept, triceps

Ridicari laterale cu gantere
Impins de la ceafa cu gantere
Extensia unui brat deasupra capului cu gantera
Extensia posterioara a bratului cu gantera
Impins de la piept cu gantere pe plan orizontal/inclinat
Fluturari laterale cu gantere
Repetati fiecare antrenament de doua ori pe saptamana, lucrand din fiecare exeritiu cate 3 serii (+ 1 serie de incalzire) a cate 10-12 repetari, cu pauza de 60 secunde intre serii si 120-180 secunde intre exercitii. Nu uitati sa va incalziti foarte bine inainte de antrenament si sa faceti cateva exercitii de stretching dupa antrenament. Ce spuneti e potrivit..pentru virsta de 17 ani.Si e de 2 ori pe saptamana!

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Du-te la sala si antreneaza-te corect, pierzi vremea cu antrenamente de genul

| WR104 a răspuns:

Tu mergi la sala sau ai de gand sa faci toate astea acasa?