| davidaniel a întrebat:

As vrea sa amenajez un teren de fotbal cu cativa prieteni. Nu este vorba de o suprafata de gazon, doar iarba. Cu ce imi recomandati sa trasez liniile ca sa ramana cat mai mult?

Răspuns Câştigător
| Cedry2k8 a răspuns:

Tai iarba pana ramane doar pamant pe locurile unde vrei sa trasezi liniile, cumperi sare grunjoasa, e ieftina asta, se gaseste la supermarket-uri si e in jur de 2 lei kg, si dai pe unde vrei sa trasezi liniile ca sa nu mai creasca iarba si apoi dai cu var. Sau foarte mult praf de creta. Funda?

1 răspuns:
| DragoStefaN a răspuns:

Cu var sau vopsea cum fac toate terenurile de fotbal. Dar va trebui sa tunzi iarba aia din cand in cand si sa retrasezi liniile.