| TMNT2013 a întrebat:

Azi am incercat sa fac tractiuni cu priza larga cu greutati in spinare si m-am chinuit foarte mult sa fac cateva si dupa ceva timp a inceput sa ma doara rau antebratul.Ce ziceti sa continui sa fac tractiuni? Ce e asta intinder, febra etc?

4 răspunsuri:
| Vektor a răspuns:

Fa pauza daca te mai doare

| هوراس a răspuns:

întindere, încearcă să iei o pauză scurtă, altfel s-ar putea să ți se rupă mușchiul (propria experiență)

| darrio2007 a răspuns:

Nu face asta fara o incalzire prealabila.Deasemeni fa la inceput tractiuni doar cu propria greutate. Apoi adaugi si greutatile.Acum ia o pauza.Ai fortat mana.

| Cosmin86 a răspuns:

Le faci corect?