| BracKMyhay95 a întrebat:

Cum ma pot mari in spate la sala dar ceva in afara de tractiuni cu priza larga?

4 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Ramat cu haltera, ramat cu gantera, tractiuni la helcometru, ramat din sezut, bft happy

| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns:

Daca tu ai un genetic cu umerii cat talia nu poti face mare lucru, incearca exercitiile porpuse de cei 2, si daca ai pana in 17 ani, nu te alarma si grabi degeaba deoarece corpul tau este inca in crestere asa ca este timp de toate, pentru a da senzatie de spate lat i grija si de umei anteriori si cei laterali.
Andrei Lucian Rusu antrenor fitness si culturism(id:instructor.personal)

| BracKMyhay95 explică (pentru Andrei_Rusu_Andrei_1990):

Pai umeri mei sunt mai mari de cat talia dar am si 17 ani, cred ca am sa mai cresc si oricum ma ocup in special in ziua de umeri fac exercitiile corect

| xCrank a răspuns:

Ramat cu bara, incepe cu greutati foarte mici, si spatele perfect drept si o sa te latesti foarte mult.