| lolista a întrebat:

Buna!
Am facut un calcul legat de numarul de calorii pe care trebuie sa le mananc pe saptamana pentru a slabi si tinand cont ca merg de 5 ori pe saptamana la sala, am calculat un anumit numar de calorii, astfel trebuia sa slabesc 250 de grame.Chiar daca am avut un cheat day in care am mancat 2300 de calorii si o zi in care am mancat 1600, in rest am mancat 1300 si nu am depasit acel numar stabilit..totusi m-am ingrasat 200 de grame.Eu as vrea sa ma mentin sau sa mai slabesc maxim 1 kilogram. Sfaturi?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Uiti de retentia de apa, de glicogenul din masa musculara, eu acum daca ma cantaresc am cu un kg in plus fata de dimineata, nu se intampla nici o minune este glicogenul, urina, scaunul adunate fac vreo 600, 700 de grame, deci faza cu m-am ingrasat se vede daca te cantaresti zilnic dimineata, cel putin 7 zile apoi faci o medie si vezi, eu unu asa fac si sunt pe minus mereu, trebuie sa intelegeti ca dieta nu este o optiune prea buna o sa va ingrasati la loc si mai mult pentru ca rata metabolica scade cu fiecare kg de grasime pierduta, faci mai mult sport este solutia, niciodata sa nu fie mai putine calori, asta nu e viata, eu cosum 1250 de calori plus 60 de minute de mers pe jos in pas mai rapid,multe fructe,legume,apa,carne de peste,pui,porc, vita, organe, grasimi sanatoase ca avocado, si scrie jos absolut tot ce manci, daca ai nevoie de sprijin poti intra si aici http://discord.gg/HDDf4MM

| Panamax a răspuns:

Cand vrei sa slabesti tot la mancare te gandesti?