| Diana_Dia_2000 a întrebat:

Ce tip de exerciti iti modeleaza corpul CARDIO, HIIT?

Răspuns Câştigător
| alex15ccc a răspuns:

HIIT. dar ai grija la alimentatie, de ex. faci 30 min. hiit\cadio iar peste o ora mananci un Big Mac => ai muncit degeaba (intr-o jumatate de ora ai slabit 500 calorii si ii pui la loc prin big mac), ca sa iti "modelezi corpul" ai nevoie de un deficit caloric, adica sa consumi mai putine calorii decat consuma corpul tau, daca vrei mai multe informatii intra pe http://www.thinkeatlift.com/cum-slabesti-grasime-nu-muschi/\

sper ca am fost de ajutor :)

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vrei sa faci muschi?

| Pool77 a răspuns:

De modelat CARDIO/TRX/STREET WORKOUT nici una nu prea foloseste. Desigur daca nu esti obez,si trebuie sa dai jos din kilograme.
Altfel nu prea ai ce,FITTNES si SALA,astea doua iti modeleaza corpul. Pentru cardio ai banda, abdomene, bicicleta, stair master si inca o gramada de lucruri, important e miscarea si o dieta echilibrata.