| alexc97 a întrebat:

Din ianuarie pana in iulie am fost in perioada de crestere musculara, de "bulking". Nu am avut limita la alimentatie, am mancat orice mi-a picat in mana, in special zahar. Acum am acumulat 12 kg, dar cu multa grasime in zona burtii si soldurilor. Am o forma de para care imi strica tot aspectul fizic. Recomandati-mi va rog un plan de dieta pentru eliminarea grasimii in exces si pastrarea musculaturii (cutting). Nu sunt alergic la absolut niciun aliment, asadar orice e binevenit. De asemenea, recomandati-mi suplimente dedicate acestui proces de cutting. Va multumesc!

1 răspuns:
| N0xEterniS a răspuns:

Aminoacizi ca supliment. Sunt altele mai eficace, dar sunt mai multe riscuri.
Zahar in bulking? Toti culturistii fac bulking, dar nu mananca nici macar pizza sau hamburgers.
Trebuie sa fii la deficit de calorii. O sa pierzi si masa musculara, nu ai cum altfel. Mult tare 12 kg, daca 8 sunt masa musculara, bulking facut ca la carte, dar mancand tot ce-ti pica in mana, ''in special zahar'' nu stiu daca ai 5. Continua sa iei proteina si creatina, baga si aminoacizi pe acolo. O sa pierzi mai putina masa musculara.