| Peatric a întrebat:

Salut, fac sala de 5 luni, am 16 ani, 70kg, 175cm inaltime, am putina grasime pe abdomen si in spatele soldurilor, cum credeti ca ar fi mai ok: sa fac bulking acum si inainte de vara cutting sau sa ma mentin de acum in deficit caloric?
Ps: acum 5 luni aveam 80 si ceva de kilograme

Răspuns Câştigător
| jessica1029 a răspuns:

Totul depinde de tine. Nu ai specificat daca esti baiat sau fata dar oricum, daca esti baiat e zic sa faci bulking si inainte de vara cutting pentru ca daca ti deficit caloric o sa iti pierzi aproape toti muschii si na ai lucrat degeaba... Daca esti fata e doar alegerea ta.Vei fii frumoasa oricum dar eu m-as duce pe bulking si după cutting dacă aș fi in locul tău happy Mult noroc!