| bianca1nou a întrebat:

In aceasta vara mi-as dori sa imi fac un program si zilnic sa fac niste seturi de exercitii pentru abdomen...masa musculara... Eu as vrea sa imi cumpar niste gantere. Specificand ca sunt fata si am 12 ani de cate kg ar trebui sa fie? si credeti ca o se se vada rezultate? adica o sa fac muschi daca fac exercitii cu gantere? Funda big grin

Răspuns Câştigător
| SiLaS a răspuns:

In primul rand pentru abdomen se fac exercitii cardio deci nu ai cum sa ai si abdomen plat si masa musculara, sunt doua lucruri diferite.In al doilea rand nu stiu ce vrei sa faci cu ganterele alea, nu te ajuta cu nimic, daca vrei sa faci o schimbare in viata ta mergi la sala de fitness, acasa nu este ca la sala.

4 răspunsuri:
| bianca1nou explică (pentru SiLaS):

Deci nu ajuta chiar deloc?

| bianca1nou explică (pentru SiLaS):

Nu ajuta deloc?

| SiLaS a răspuns (pentru bianca1nou):

Nu chiar deloc, exercitiile cu gantere sunt pentru baieti, exercitiile cardio sunt cele mai bune pentru definire.

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns (pentru bianca1nou):

Daca vrei sa iti iei...sunt gantere pentru fitness care incep de la 0, 5 kg pana la vreo 5kg. Dar pentru varsta ta eu zic ca greutatea corporala e suficienta. Iar pentru ce vrei tu nu trebuie neaparat sa mergi la sala. Mananca sanatos, odihneste-te corespunzator si fa multa miscare: alergare, inot, genoflexiuni, fandari, abdomene....chiar si sporturile gen handbal, volei, fotbal etc ajuta foarte mult