| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani, 1, 70 cm și 70 kg.
Trebuie și vreau să slăbesc! Cum aș putea?
Știu că este important sportul, dar nu pot sa alerg sau altceva, in schimb as putea face unele exercitii acasa. Ce îmi recomandați? Dansul ajuta la slăbit? Sau coborâtul si urcatul scărilor este eficient?
Legat de alimentație, beau zilnic 2l de apa și am renunțat la grăsimi, dulciuri si sucuri, începând de azi. Va fi destul?
Vreau mai multe sfaturi, va rog!

1 răspuns:
| Csander a răspuns:

De ce anume nu poti sa alergi sau altceva? Prin acel "altceva" se intelege ca nu poti face sport mai deloc.
Pe langa asta ai renuntat la ele de azi, acum doar tine-te de treaba asta cateva luni de zile si cu siguranta ai sa vezi rezultatele. Nu doar la faptul ca ai sa slabesti, dar ai sa vezi cat de liber o sa ti se simta corpul. happy