| LoWGuY a întrebat:

Salut, TPU!
Am 16 ani 1.83m, 76 kg si in ultima vreme m-am cam ingrasat foarte multe, adica in ultimul an am pus cam mult peste 10 kg(am inceput sa mannanc mult fast-food, dulciuri, sucuri carbogasoase si nu am mai facut la fel demult sport).
De cateva zile am vazut ca nu ma mai simt ok in pantaloni(au inceput sa ma stranga) si am decis sa ma pun pe slabit fac 50 de abdomene dimineata si 50 de genoflexiuni seara, alerg 1km, la fiecare masa mananc maxim 2 felii de paine, am renuntat la dulciuri, sucuri(beau doar apa)...De asemenea, nu mai mananc nimic dupa 6 seara si vreau sa ma apuc de inot din septembrie.
Daca mai aveti sa imi mai dati cateva sfaturi sa slabesc v-as fi recunascator.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| 1231242 a răspuns:

Of nu imi spune ca tu chiar crezi in bauturi magice, nu exista asa ceva, magia vine din cat manaci, mai exact mananca treptat catmai putin si o sa vezi magia.

| LoWGuY explică (pentru 1231242):

Scuza-mi nestiinta
La ce bauturi te referi? ..Acelea care se presupune ca te fac sa slabesti?

| 1231242 a răspuns (pentru LoWGuY):

Voiam sa iti spun sa nu cauti scurtaturi ca nu exista...

| andreeahtml a răspuns:

Suc de pătrunjel cu lămâie dimineața, face minuni. Am slăbit în jur de 3 kg luna aceasta, fara sa fac sport, dar mâncând mai puțin și cu mult suc de pătrunjel. Este și răcoritor

| Al3czG a răspuns:

Nu te infometa si incearca pe cat posibil sa renunti la paine, paste, etc.

| Mistery14 a răspuns:

Îți țin pumnii. Cred că dacă faci tot ce ai scris mai sus o să fii în formă. Ai grijă totuși să nu faci din slăbit singurul tău scop în viață. Nu știu dacă înțelegi ce spun. O să mă dau ca exemplu pe mine. Acum ceva timp am început să mă consider grasă și am spus că trebuie să slăbesc. Din cauza presiunii pe care am pus-o asupra mea, în loc să mânânc mai puțin, am început să mânânc mai mult, mai des. Tot ce vreau să spun e că e bine să faci schimbări, dar ai grijă ca acele schimbări să nu te ia pe nepregătite, să te facă nefericit. Ia totul pas cu pas.
Scuze dacă tot ce am scris aici te-a jignit în vreun fel sau dacă îți e complet nefolositor.