| Alllex123 a întrebat:

Bună,TPU! Am o întrebare legată de sport, am 14 ani, 180 cm și doar 56kg (știu că sunt slab) și aș vrea să pun ceva masă musculara pe mine.Nu am posibilitatea să merg la sală, dar am acasă 2 gantere.Ma puteti ajuta cu un program de exercitii cu 3-4 antrenamente pe săptămână? Dau funda

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Doar cu antrenamente nu vei vei pune masa musculara. Ai nevoie de minim 3-4 mese MARI zilnic. Si desigur proteina. Iar pentru antrenamentul de masa greutatea trebuie crescuta treptat. Ai nevoie desigur si de o bara dreapta, mai multe discuri si te poti antrena acasa. Un program iti pot da fara probleme, da-mi add pe Facebook ca iti trimit eventual un print screen de pe el (nu stau sa scriu aici un eseu de 5 pagini). https://www.facebook.com/robert.ciobanu.311

2 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Ești în creștere, o sa mai pui kg pe tine în timp de la sine

| Cosmin86 a răspuns:

Ce mai ai pe langa gantere? Ai unde sa faci tractiuni?

Si ce alimentatie ai? Fara suficiente proteine din mancare, poti sa faci si 20 de ani antrenamente, ca nu prea pui muschi.