| ShAwDoRneYTheReal a întrebat:

Am o intrebare si dau funda! Cate kalorii slabesti daca alergi 4 km?

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Difera de la om la om (metabolism, greutate, etc.)

| ShAwDoRneYTheReal explică (pentru Cosmin86):

In general, nu poti spune?

| Cosmin86 a răspuns (pentru ShAwDoRneYTheReal):

Nu, pentru ca nu exista. Sunt diferente posibile si de 100% intre 2 oameni.

| ShAwDoRneYTheReal explică (pentru Cosmin86):

Esti incredibil frate, daca nu stii nu mai raspunde

| Cosmin86 a răspuns (pentru ShAwDoRneYTheReal):

Esti doar un copil mic paralel cu sportul, nu?

Incerc sa-ti arat ca ai pus o intrebare CRETINA, dar nu intelegi efectiv.

Daca un om arde 200kcal in 4 km si altul arde 600kcal, CUM te ajuta pe tine sa-ti dai seama cat arzi tu?

Du-te la o clinica de nutritie, sa-ti faca un consult cu un aparat care iti calculeaza procentul de grasime, procentul de apa, etc. Costa cam 200 de lei si ei o sa-ti spuna aproximativ cate kcal arzi.

| AnastasiaK a răspuns:

247,5026 daca esti fata si 247, 5015 daca esti baiatwinking

| HarleyQuinn a răspuns:

Https://caloriesburnedhq.com/calories-burned-running/
Ai grijă să schimbi din "lbs" în "kgs" și din "miles" în "kilometres".