| alin503 a întrebat:

deci sunt confuz cu fotbalul sez trecut arata ca doar minim pozitia 5 se califica in europa league acum 4 inainte era 6

este adevarat ca 4 echipe se vor califica?

FUNDA

Răspuns Câştigător
| mihdenisgeorge a răspuns:

Da, este adevarat. Echipele noastre nu au facut nimic in ultimul timp si am pierdut coeficient. Inainte eram pe locul 16. Dar dupa aceea am cazut pe 22. Iar acum pe 25. Uite lista : http://ro.wikipedia.org/wiki/Coeficien%C8%9Bi_UEFA

1 răspuns:
| RobertBRC a răspuns:

Da doar 4 primele 4 locuri in europa league se califica deoarece Romania a pierdut coeficient in europa adica nu echipele romanesti nu au facut performanta in europa.