| bob14 a întrebat:

eu sunt la un liceu cu program sportiv... Si vara asta as vrea sa ma antrenez, imi puteti spune niste antrenamente bazate pe rezistenta, sprint sau jocul cu mingea (fac fotbal)

3 răspunsuri:
| MrCereala a răspuns:

Pentru rezistenta : flotari, tractiuni, abdomene.
Pentru sprint : genoflexiuni si alergari, daca esti mai plinut trebuie sa slabesti.
Pentru jocul cu mingea : incearca baschet, te ajuta la sprint happy.

| Deriol a răspuns:

Pai daca faci fotbal de ce mai vrei si antrenamente in plus? Am facut si eu fotbal si iti zic eu ca nu mai ai nevoie de altceva pentru ce vrei tu, la antrenamente la fotbal faci si rezistenta si sprint si joc cu mingea.

| adriandibosfcdb123 a răspuns:

Alergari,genoflexiuni,tractiuni baschet te ajuta la inaltime