| DulceataDeCapsuni a întrebat:

La ce sport sa ma inscriu dintre handbal si baschet? Vreau avantaje si dezavantaje la fiecare.

Multumesc anticipat love struck happy

5 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

La cel la care "te trage inima" - daca nu, n-are sens

| cristi202 a răspuns:

Daca nu ai pasiune pentru sportul de care vrei sa te apuci, nu are sens sa te apuci, ca te vei lasa dupa un timp.
Cel de care iti place mai mult, la acela sa te inscrii.

| FaraNume1245 a răspuns:

N-am mai auzit de avantaje și dezavantaje între sporturi până acum. Poți da ceva exemple?

| Gabriel2424 a răspuns:

Te inscrii la ce iti place tie mai mult, ce crezi ca te atrage, nu trebuie sa iti spunem noi ce faci cu viitorul tau, in handball se castiga mai bine ca la baschet, in baschet iti trebuie si o inaltime adecvata, acum depinde e esti baiat, fata pentru fata ar fi mai indicat handbalul, dar e alegerea ta cum am m-ai spus.

| Ivanov27 a răspuns:

Buna, daca esti mica de inaltime vei fi in dezavantaj la baschet, pentru o cariera in acest sport, dar daca vrei sa faci doar de placere e ok. Cand vine vorba de handbal, Romania execelaza la acest sport, sunt mult mai multe oportunitati, dupa parerea mea. Succes!