| anonim_4396 a întrebat:

m-am apucat de o luna de sala, 4 zile pe saptamana.

Nu pot spune ca m-am apucat de sala sa ma fac imens, vreau doar sa imi fac un corp mai bun si mai frumos, nu vreau sa fiu un gigant. Nu iau suplimente si nu pot manca nici 5 mese pe zi cum zic unii ca trebuie, mananc 3 mese pe zi, iar dupa acele mese pot spune ca sunt satul.

Credeti ca in 6 luni, adica pana la vara vor aparea ceva rezultate tinand cont ca nu mananc 5 mese pe zi, nu vreau sa fie rezultate spectaculoase, sa fie niste rezultate vizibile, doar atat.

1 răspuns:
| ghiCIne a răspuns:

Cred ca o sa fie ceva vizibil, dar e posibil sa slabesti. Ca sa depui efort fizic e nevoie sa mananci regulat si putin mai mult decat de obicei. Asta ca sa ai energie suficienta si sa-ti lucreze corpul corespunzator. Depinde si de cat efort depui. Iar daca nu vrei pierdere in greutate, ci doar masa musculara, e bine sa faci mai putin cardio. (personal, eu incep cardio pentru incalzire). Pe mine fandarile m-au ajutat mult. Cel mai bine, cere sfatul unui instructor.
Vezi si: https://www.youtube.com/user/passion4profession/playlists