| Yosefin a întrebat:

Ca sa te angajezi la decathlon(ca lucrator comercial) iti cer studii superioare? Am auzit ca trebuie sa fi student...

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa iti ceara studii superioare pentru un simplu vanzator sau doar ca sa pui niste produse pe un raft?

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu, stundetii se angajeaza probabil cel mai mult la astfel de job-uri, de obicei part-time

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, normal ca nu! Poți sa lucrezi de la 16 ani acolo, au și program part-time pentru elevi/studenți, dar nu se plătește cine știe ce, am o prietena care lucrează acolo și a zis ca singurul lucru fain este ca e lume buna și pusa pe glume, dar în rest, salariul e de nimic.

| Yosefin explică (pentru anonim_4396):

Poti te rog sa o intrebi cat e salariul? ma intereseaza mult, deoarece vreau sa vad daca e mai mare decat la Auchan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Yosefin):

Da,e mai mare.