| RAY a întrebat:

Ca suporter englez nu e cam ciudat sa vezi ca in echipa ta nu joaca nici un englez pana in minutul 63? Asta e ceva de bine?

https://www.digisport.ro/......-63-594724

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu, nu e deloc ciudat, se numeste globalizare. Si nu-i pasa nimanui de asta!

The ARSENAL! Inca o data s-a dovedit cine e echipa Londrei...articolul e facut la meciul de aseara : Arsenal-chelsea

| RAY explică (pentru Drimmero):

Si atunci ce echipe nationale o sa mai fie? trebuie sa se promoveze fotbalul in fiecare tara, e cam ciudat doua echipe

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Tu nu inteleg niste termeni ai fotbalului, nu stiu cum sa-ti explic pe intelesul tau.

Jucatorii sunt convocati de la mai multe cluburi pentru echipa nationala, nu doar de la Arsenal si chelsea. E irelevant facut articolul ieri,, nu mai gasesti in niciun campionat jucatori 100% care sa se identifice cu tara de origine. Pur si simplu...meciul a avut un deznodamant cu totul altul,, victoria lui Arsenal si nimeni nu a zis nimic altceva de absenta englezilor din ambele echipe.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nu sunt rasist, dar cum ar fi sa fie poli Timisoara o echipa plina de negri, pe bune, inteleg ca patronul face ce vrea dar na

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Daca sunt talentati si vin sa joaca acolo care e problema? nu ma intereseaza culoarea, etnia, religia, orientarea sexuala si alte d-astea la fotbalistii care evolueaza la echipa mea... daca isi dau interesul si joaca bine eu nu am ce sa le comentez.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Da e si asta un adevar