| anonim_4396 a întrebat:

Ca te calorii arde organismul pe zi chiar daca nu face efort?

6 răspunsuri:
| Answer17 a răspuns:

Calorii 2, 000 kcal

Proteine 50g

Carbohidrati 270g

Zaharuri 90g

Grasimi 70g

Grasimi saturate 20g

Fibre 25g

Sodiu (sare) 2.4g (6g)

| AnnaAnnne a răspuns:

Cred ca mai degraba pune mai ales daca stai degeaba in fata T.V. ului si mananci dulciuri sau mancare de la fastfood

| Cosmin86 a răspuns (pentru Answer17):

Sigur consuma fix atat straight face

Difera de la persoana la persoana mah!

| Answer17 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba, nu consumi fix 2000! consumi in medie aproape 2000 sau peste 2000 Dăăă... credeam ca se subintelege dar vad ca tu pentru toti...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Answer17):

Se subintelege prost, diferenta intre cineva cu metabolism rapid si cineva cu metabolism lent e foarte mare, nu chiar "aproape", mai citeste

| Answer17 a răspuns (pentru Cosmin86):

Inainte de a citi acel articol te-ai asigurat ca ai ochelarii pusi? nu a spus nimic despre metabolism rapid sau metabolism lent! a intrebat doar "Cate calorii arde organismul pe zi chiar daca nu face efort?" iar un om normal arde in medie de 2000 de calorii!
si se subantelege ce am spus si pentru oameni care gandesc cu cel putin un sfert de creier...