| Rares12345678 a întrebat:

Cand fug ma doare in partea stanga jos.Ce as putea sa fac sa nu ma mai doara?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Rares12345678 explică (pentru celmaitarenume):

Altceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apendicita nu cred ca ai, daca te doare doar cand fugi. Iti spun eu sursa durerii: splina ta distruge globulele rosii batrane, din cauza efortlui tau fizic. De aceea la un efort fizic mare, ne doare in stanga jos. Globulele rosii se duc catre,, Cimitirul globulelor rosii" - asa este supranumita splina. Este un lucru bun, pentru ca maduva rosie osoasa da nastere altor globule rosii noi, e ca si cum ai da un refresh calculatorului. N-ai ce sa faci in privinta asta, decat sa te bucuri ca ti se,, reinnoiesc globulele rosii" cum ar veni, pentru ca splina are de lucrat. Daca inca nu faci biologie, ai sa afli despre asta la lectia despre circulatie. Eu am invatat despre asta in clasa a 6-a (mai demult credeam ca ma doare de la vreo febra musculara) rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Apendicele este in dreapta, nu in stanga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mno le incurc si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Plus ca NU am mentionat ca apendicele este in stanga (ai tras singura concluzia), deci n-ai putea spune c-am informat gresit. laughing

| Drimmero a răspuns:

Se intampla cand respiri pe gura atunci cand depui efort, cand alergi cu gura deschisa, nu stiu exact cum sa explic procesul, nu e nimic grav,, pateam si eu.