| anonim_4396 a întrebat:

Care este media in Romania la bust? Adica cati cm ai in piept praktic

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

90 bust, 60 talie, 95 fund.

19 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Natural sau cu silicon? laughing

| christine99 a răspuns:

Ce intrebare, de parca ti-ar spune cineva adevarul laughing

| DeathIncarnate a răspuns:

Cumetre daca vrei, iti trimit o poza(n-am prea mult par pe piept, eu zic ca e ok).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica practic circumferinta pieptului. Sau mai bine zis capacitatea cutiei toracice. In SUA este 100cm

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca media greutatii e 100kg acolo, cred si eu ca media bustului e de 100 laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru aXy99):

Multumesc frumos pentru aceasta informatie, dar ai putea sa imi dai si mie sursa? Tie iti voi da funda

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuia sa imi dai funda, am spus in gluma, credeam ca este evident laughing
Aia ar fi o masuratoare ideala in conceptia unora laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru aXy99):

Eu amde exemplu 93 in piept si ma gandeam ca poate media e 90 si de aia...

| BlackRose03 a răspuns (pentru aXy99):

Eu am 55 kg la 1.65 si am la bust 104 :' )

| aXy99 a răspuns (pentru BlackRose03):

Esti bine laughing
Talie, coapse?

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti baiat?
Pentru ca atunci se schimba radical treaba. Cand te masori, masori si spatele laughing
Plus ca nu mai are atat de multa relevanta in acest caz, conteaza diferenta dintre talie piept umeri. Si prin umeri ma refer, desigur, si la centura scapulara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru aXy99):

Da, sunt baiat. Dar de ce se schimba radical treaba? Ca nu inteleg

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru BlackRose03):

Cati ani ai? Esti baiat sau fata?

| BlackRose03 a răspuns (pentru anonim_4396):

16 ani, fata

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru BlackRose03):

Nu te cred! Eu sunt baiat si am 93in bust

| BlackRose03 a răspuns (pentru anonim_4396):

Viaţa,fiecare e diferit.Si e ridicol sa compari bustul unui tip cu cel al unei fete cand e clar cine ar trebui sa l aiba mai mare.Asa ca...

| aXy99 a răspuns (pentru BlackRose03):

Baiatul ar trebui sa il aiba mai mare laughing
Daca are masa musculara dezvoltata la piept si spate, il va avea mai mare.

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai tu voiai media la femei sau barbati? Pentru ca nu se pot compara. La baieti masori ori grasimea ori muschii, la fete masori in principal sanii (care sunt grasime, dar asta e alta treaba).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Verilor, bustul se masoara imediat sub sani/pectorali. Adica practic masori marimea coastelor. Nu masori nici cat de multa grasime ai, si nici muschii. Masori practic capacitatea cutiei toracice, cat de mare este ea.
Dar voi sunteti cam paraleleli...
Apropo, daca ma cheama Victoras30000 cum ai putea crede ca sunt fata.
P.S. baietii au bustul mai mare decat al detelor