| Sminoc12 a întrebat:

Ce jocuri la fotbal stiti? cum ar fi baraj miuta 21 voleuri

Răspuns Câştigător
| Alexandru_Stefan_1997 a răspuns:

Nemtoaica - trebuie vreo 3 jucatori cel putin dar recomandat e joci cu mai multi, unu sta in poarta iar restul in careu mingea trebuie lovita si sa fie gol - logic dar daca dai afara treci in poarta, sunt pe puncte daca dai cu siretu sau tibia portaru are una, genunchi si latu are 2, calcai direct afara, umaru are 9, capul are 3, cand se ajunge ca portarul sa aiba 10. el este la vanatoare - adica daca tu pasezi la un coleg de al tau si portaru prinde mingea in aer el daca te nimereste cu mingea treci in poarta daca nu ramai unde erai dar cand portaru prinde mingea fugi tare la bara portii si jocul se elimina oamenii pana cand raman doi si se joaca la penalty si cine castiga iesa la 12 si daca castiga la rand se mareste la 13, 14 daca pierde revine la 11 - bun 9 metri, minimum 3 - recomandat 4, trebuie suturile sa fie in afara careului si pasele doar cu o atingere dar in careu poti sa faci cate atingeri vrei si jucatorii se elimina pana la 11, castigatorul se decide la penalty - mamaliga cred ca stii si tu, unu la unu cu un portar - minim, in general mamaliga se joaca numai daca voi in total sunteti in numar impar 5, 7, 9..etc si obligata la bara - unu de ex da bara tranversala, ei bine urmatorul trebuie sa dea bara ca daca nu are una si ala este eliminat la 3

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Sminoc12 explică:

Si cum se joaca?
explica daca explici ai funda

| Alexandru_Stefan_1997 a răspuns:

Da cum ai spus tu baraj, miuta dar mai este si nemtoaica, 9 metri, mamaliga, obligata la bara

| edyextreme a răspuns:

Fifa Funda:X

| Sminoc12 explică (pentru Alexandru_Stefan_1997):

Ma? asta e ceva gen 21 dar un pic diferit