| Draaaaven a întrebat:

Cine imi da si mie o lista cu ce trebuie sa mananc si ce nu cat timp fac atletism (alergare) ca sa slabesc?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Un nutritionist in/pe baza unui examen amanuntit facut asupra ta.

| kevincube a răspuns:

Gândeşte-te astfel: o maşină cu 100 cai putere consumă mai puţin combustibil decât una cu 500 cai putere.
Dacă tu eşti slab şi nu ai colăcei şi nici foarte multă grăsime pe abdomen vei da mult mai greu jos grăsimea pe care o ai decât o persoană obeză pe care grăsimea atârnă.
Ca să arzi grăsimea sunt necesare exerciţii care solicită minim 3 muşchi în acelaşi timp, cum ar fi: geloflexiuni, flotări, etc.
Cele mai uşoare de făcut sunt genoflexiunile.
Dacă vrei să încerci ceva mai dur caută pe youtube: insanity workout.
Dar nu uita, pentru a arde grăsimea într-un timp scurt este nevoie să-ţi soliciţi minim 3 muşchi în acelaşi timp. Să ai grijă după ce faci exerciţiile să nu mânânci gras ci mai mult bio cum ar fi fructe şi legume.

| alesaro a răspuns:

Daca alergi intens consumi si din masa musculara. Ca sa refaci, iti trebuie aport proteic de calitate. Intra pe http://www.SlabescUsor.ro si contacteaza-ne, te pot ajuta cu siguranta

| Draaaaven explică:

Sunt putin grasut
Am 1, 80 si 75kg