| MariaMonica2009627 a întrebat:

Cum poti ajunge in lumea baschetului fara bani si fara echipe prin preajma ta, fara niciun profesor care sa te observe știind că tu ești bun la asta?

12 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Mergi si te inscrii la un club mai mare, acolo au si profesori si antrenori care sa te remarce daca e cazul.

| Mariarobertina300000000 a răspuns:

E nevoie de multa munca si antrenament..de ce nu vorbesti cu dirigintele sau profesoarul de sport daca parintii nu te pot sustine financiar..lupta pentru talentul tau

| MariaMonica2009627 explică (pentru Mariarobertina300000000):

Nici nu îi interesează pe ei, domnul meu de sport e bazat doar pe fotbal iar diriginta mea nici atât.

| MariaMonica2009627 explică (pentru antimulte):

Necesită bani.

| Mariarobertina300000000 a răspuns (pentru MariaMonica2009627):

Hei! Nu te da batut! Or sa regrete ca nu te au ajutat atunci cand o sa joci la echipe mari, cauta echipe de juniori din orasul tau... poate exista o solutie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti o jucatoare foarte bune du-te la o echipa de basket si da o proba.
Repet, daca esti asa buna jucatoare o echipa mai mare o sa te sustina financiar fara nicio problema.
Dupa aia se conving si "parintii" tai, parinti intre ghilimele din ce spui tu pe aici.

| MariaMonica2009627 explică (pentru anonim_4396):

Mama mea a murit iar tatăl meu mi-a oferit cea mai bună educatie si a dat toata silința să facă din mine un om puternic. Eu am spus că doar nu are bani deși munceste toata ziua pentru mine iar dumneavoastra /tu ( nu știu nici cum sa ma exprim) ați înțeles că nu se implica.

| MariaMonica2009627 explică (pentru Mariarobertina300000000):

Nu renunț așa ușor la visul meu chiar dacă nu am bani sau cunostinte eu macar am vointa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MariaMonica2009627):

Imi pare rau pentru mama ta, eu am inteles ca pe parintii tai nu-i intereseaza de basket.
Cum ti-am spus daca nu ai bani du-te la o echipa si cere o proba sau sa te bage intr-un antrenament si daca esti buna nu o sa fie pentru ei o problema sa plateasca suma necesara ca sa-ti cumperi un echipament si ce mai trebuie.

| MariaMonica2009627 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru sfat, Toate cele bune!

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, ca sa practici un sport nu-ti trebuiesc bani, mai ales daca ai talent si esti buna, putand sa fii evaluata la orice centru sportiv, de un antrenor de baschet.
Asadar, cauta in orasul tau, sau in cel mai apropiat oras, un club sportiv care are baschet si mergi acolo sa vorbesti cu antrenorul, dorind sa te inscrii.
El te va pune la proba si va vedea daca esti buna, sau nu si cat esti de talentata. De proba respectiva depinzand viitorul tau in baschet.

| Drimmero a răspuns:

Fara toate cele scrise de tine cam 0 sanse.