| Anomim2025 a întrebat:

Daca am aceesai greutate de acum 8 luni de când m-am reapucat de sala, dar in oglinda se vede ca a crescut masa musculara si am mai scazut din burta, inseamna ca grasimea s-a transformat in tesut muscular?

Răspuns Câştigător
| MaRIAN9889 a răspuns:

Te-ai mentinut in greutate. Ai dat jos din grasime si ai pus masa musculara. Grasimea nu se poate transforma in masa musculara. Adica presupun ca ai avut o dieta echilibrata si ai pus masa musculara din ce ai mancat, iar corpul tau a dat jos din ce nu avea nevoie sau ai vrut sa scapi.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grăsimea nu se poate transforma în masa musculara. Ai dat grăsimea jos și ai pus masa musculara.

| Anomim2025 explică (pentru MaRIAN9889):

Nu am avut cine știe ce dieta. Am mâncat mâncarea gătită de mama ca înainte.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anomim2025):

Daca vrei sa continui sa cresti in masa musculara, o sa ai nevoie de o dieta speciala, nu prea mai merge cu "ce face mama".

Parintii tai au facut vreodata un sport de performanta? Daca da, atunci ar putea sa te ajute cu alimentatia.

| RAY a răspuns (pentru MaRIAN9889):

Un raspuns foarte bun, predomina mitul cum ca grasimea se transforma in masa musculara, trebuie specificat faptul ca mai multa masa inseamna o rata metabolica mai mare, iar ibm nu reprezinta un adevar si cata burtica avem conteaza