| GeorgeZomby a întrebat:

Daca o persoana ia creatina si face sala si dupa ce se cunosc formele muschilor destul de bine nu mai ia creatina se "dezumfla"?

5 răspunsuri:
| TMNT2013 a răspuns:

Omule daca iei orice supliment de proteine, carbohidrati etc sau creatina nu te ''dezumfli'' si suplimentele astea tot din mancare sunt facute si creatina o gasesti in care si nu este indicata mai mult de 5 grame pe zi.E ca si cum ai spune ca daca mananci alimente cu proteine si faci muschi o sa te dezumfli total gresit.

| JohnnyBi a răspuns:

Creierul prostilor care ti-au bagat prostia asta in cap se dezumfla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate,creatina luam si din mancare, cantitatea de creatina din corp difera de la persoana la persoana, dar in mod general un adult produce aproximativ 2g de creatina zilnic. Din intreaga cantitate, 40% se afla in stare libera si 60% se regaseste sub forma de creatina fosfat. Peste 90% din creatina existenta in corpul omenesc este depozitata in muschi, restul ramas fiind imprastiat prin creier, sange, inima si chiar testicule.Doar cand te lasi de lasa se duc din muschi.

| Cosmin86 a răspuns:

Intrebare de copil mic... apuca-te de sah.

| AndreasfromMetallicA a răspuns:

Eu unul, nu m-am dezumflat dar luam creatina(2 capsule de la pronutrition)doar inainte de antrenament si o proteina imediat dupa, de 7 luni nu mai fac sport si ma mentin cum eram inainte, mai fac abdomene si flotari cam de 2 ori pe saptamana.Ciao!