| cipri01 a întrebat:

fac sala de ceva timp si as vrea sa iau creatina sub forma de comprimate sunt bune ce efect au asupra muschilor.

5 răspunsuri:
| Goldenboy97 a răspuns:

Suplimentarea alimentatiei cu creatina mareste forta, reduce timpul de refacere, mareste volumul muscular, mareste sinteza de ATP, creste energia musculara, absoarbe acidul lactic din muschi. Creatina NU are efecte secundare. Nu mai asculta toate prostiile care le spun cei care habar n-au. Poti si iei o pastiluta cu 30 sau 60 minute inainte de antrenament, ia-o cu un carbohidrat gen dextroza o sa se asimileze mai bine. Push youself man happy

| Cosmin86 a răspuns:

Pai ce efecte are creatina :

1. forta
2. pompare mai buna
3. hidratare si recuperare mai buna ( impiedica formarea acidului lactic in muschi )
4. mareste sinteza proteinelor

Tu nu ai GOOGLE sa vezi? in sportul asta trebuie sa te documentezi

| Ibrahimovic a răspuns:

Iti pierzi timpul incercand sa le explici ca daca nu stiu, nu ar trebui sa se bage... laughing)

| presus a răspuns:

Buna. Prietene, eu te sfatuiesc sa nu iei nici un fel de prostii... o sa ai de suferit dupa aceea. Adica nu poti sa iei chiar tot timpul, o sa renunti la creatina. iar apoi o sa vezi efectul. In plus toate au un efect secundar asupra muschilor. Eu zic sa te tii de sala normal, bafta. Sper ca te-am ajutat, funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru presus):

Serios? creatina are efect secundar asupra muschilor?

esti doar un COPIL MIC complet paralel cu sportul care cerseste si el o funda penibila

| presus a răspuns (pentru Cosmin86):

LOL! Da-ti glont ...parere personala laughing)))))))! Cine este un copil? Nu esti in stare sa traiesti fara medicamente? Nu ai ambitie, forta, minte. etc. Esti praf! Tu imi dai mie lectii? Serios?

| Cosmin86 a răspuns (pentru presus):

Ai adaugat "funda?" dupa raspuns, din asta REZULTA CLAR ca esti un COPIL MIC.

CARE medicamente? creatina = SUPLIMENT, NU medicament

Creatina se gaseste si in carne, in peste, chiar si corpul tau produce creatina zilnic.

Nu am ambitie si forta deloc, de-aia am aproape 10 ani de sport, dintre care 4 de sala, 2 de kickboxing.

Si da, eu iti dau tie lectii, ca HABAR NU AI ce e aia creatina de spui ca e medicament.

Probabil esti genul care are si el 3 mese pe zi si vrea sa puna muschi doar cu sala si 3 mese amarate.

p.s. : vezi profilul meu, la sport am 99 % dintre raspunsurile castigatoare

| presus a răspuns (pentru Cosmin86):

Ma intereseaza pe mine raspunsurile tale date? laughing N-ai cu ce sa te lauzi? '10 ani de sport, 4 sala, 2 kicboxing'. WTF? Ce-mi pasa mie? Te lauzi singur. Dupa cum am zis mai sus... dati glont copile si lasa-te! rolling on the floor))))))))))))))))))

| Cosmin86 a răspuns (pentru presus):

Nu mai da sfaturi tampite, daca HABAR NU AI ce e creatina, nu mai comenta ca un retardat

faze de genul "o sa vezi apoi cand renunti", e o mare CRETINITATE

dar ce sa stie un copil mic paralel cu sportul happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru presus):

Si vezi ca ai uitat sa adaugi "funda" dupa raspuns.

tu fiind un PAMPALAU FIRAV, e obligatoriu sa folosesti cuvantul "funda"

| cappytempo a răspuns:

Dupa ce vei renunta la medicamente, corpul tau va renunta sa arate cum vroiai tu.Fa sala fara medicamente ca vei arata super! Bafta! happy