| Arturelus a întrebat:

Dau funda! Cum sa-mi maresc rezistenta pentru alergare? Ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| ilovecandy a răspuns:

Prin exercitiu! alergi in fiecare zi pana la limita ta de putere...si o sa vezi ca o sa rezisti din ce in ce mai multhappy

8 răspunsuri:
| dany15134 a răspuns:

Alergi progresiv in fiecare zi.

| Eille2EtcnupD a răspuns:

Pai pur si simplu trebuie sa alergi mai mult in fiecare zi! plz fundabig grin

| Rottie a răspuns:

Poti doar sa-ti scoti splina, asa o sa alergi pana te dor picioarele si n-o sa ai probleme doar ca e costisitor si trebuie sa ai peste 18 ani, sau o metoda mai simpla ar fi sa faci alergari cand poti in fiecare zi si cu timpu o sa fii mai rezistent... Succes!tongue.

| Sburatorul a răspuns:

Cand am auzit ca peste 3 saptamani am proba de rezistenta la sport, am inceput sa ''colind blocul pe scari'' big grin. O data / de doua pe zi, si a functionat. big grin

| eu17 a răspuns:

Prin exercitii. numai asa.

| EvilThoughts a răspuns:

Te antrenezi mai mult.la un moment dat corpul se va obisnui si vei putea alerga mai mult timp si cu o viteza mai marewinking

| Yppy a răspuns:

Am vazut in ceva emisiune ca daca alergi cat poti tu de tare 30 de secunde, apoi faci o pauza, si din nou 30 de secunde fugi cat poti tu de tare, vei putea sa inspiri mai mult oxigen deci iti vei imbunatati rezistenta la alergare.

| BoOmBoONikA a răspuns:

Eu tot aveam aceasta problema dar am solutionato prin alergate in prima zi am alergat atit cit am putut apoi am inceput sa alerg din ce in ce mai mult