| Arturelus a întrebat:

Dau funda! Cum sa-mi maresc rezistenta pentru alergare? Ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| ilovecandy a răspuns:

Prin exercitiu! alergi in fiecare zi pana la limita ta de putere...si o sa vezi ca o sa rezisti din ce in ce mai multhappy

8 răspunsuri:
| dany15134 a răspuns:

Alergi progresiv in fiecare zi.

| Eille2EtcnupD a răspuns:

Pai pur si simplu trebuie sa alergi mai mult in fiecare zi! plz fundabig grin

| Rottie a răspuns:

Poti doar sa-ti scoti splina, asa o sa alergi pana te dor picioarele si n-o sa ai probleme doar ca e costisitor si trebuie sa ai peste 18 ani, sau o metoda mai simpla ar fi sa faci alergari cand poti in fiecare zi si cu timpu o sa fii mai rezistent... Succes!tongue.

| Sburatorul a răspuns:

Cand am auzit ca peste 3 saptamani am proba de rezistenta la sport, am inceput sa ''colind blocul pe scari'' big grin. O data / de doua pe zi, si a functionat. big grin

| eu17 a răspuns:

Prin exercitii. numai asa.

| EvilThoughts a răspuns:

Te antrenezi mai mult.la un moment dat corpul se va obisnui si vei putea alerga mai mult timp si cu o viteza mai marewinking

| Yppy a răspuns:

Am vazut in ceva emisiune ca daca alergi cat poti tu de tare 30 de secunde, apoi faci o pauza, si din nou 30 de secunde fugi cat poti tu de tare, vei putea sa inspiri mai mult oxigen deci iti vei imbunatati rezistenta la alergare.

| BoOmBoONikA a răspuns:

Eu tot aveam aceasta problema dar am solutionato prin alergate in prima zi am alergat atit cit am putut apoi am inceput sa alerg din ce in ce mai mult

Întrebări similare