| apaplataDorna a întrebat:

De obicei cate kg au bariile de sala, gen alea pe care iti pui greutati pe stanga si dreapta, si ridici pentru piept?
Imi dati va rog niste exemple, vreau sa aflu cam cat pot "ridica la piept "

Răspuns Câştigător
| Vektor a răspuns:

Bara de la Haltere, cea cu care fac ei genoflexiuni sau chiar exercitii specifice halterofililor are fix 20kg

2 răspunsuri:
| florynmondialul a răspuns:

Pe tine nu ar trebui sa te preocupe ce greutate are bara ci exercitiul in sine executat intr-o forma cat mai corecta!
in mare, greutatea barilor este cuprinsa intre 10 si 25kg marea majoritate~

| darrio2007 a răspuns:

Asa cum spune si floryn conteaza modul cum faci exercitiul nu greutatea barelor.Degeaba ridici sute de kg zilnic daca nu se cunoaste nimic.