| anonim_4396 a întrebat:

Exista dinamovisti pe TPU? Daca da, iesiti la vedere! Doar Dinamo!

Răspuns Câştigător
| Florentina9210 a răspuns:

Cainii rosii! Aveam o minge cu Dinamo cand eram mica si de atunci si dragostea mea pentru aceasta echipa!

37 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Mue dinamo

| Ripley a răspuns (pentru whatevernvm):

Idem steaua

| justanotheralien a răspuns:

Eu sunt Dinamovista.

| Drimmero a răspuns:

Doar dinamo fara meciuri in Champions League! O echipa prapadita/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca ai ales locul potrivit pentru acestea. Mai bine stergi intrebarea. Va iesi revolta.

| Ripley a răspuns (pentru Drimmero):

Haha pai pentru steaua care e mare performanta in champions league? faptul ca nu a jucat Dinamo acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Echipa cu care tineam eu ceva ani in urma, acum nu mai sunt microbist.
http://www.romanialibera.ro/......507777.jpg

| Ripley a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar e o intrebare simpla adresata suflarii dinamoviste de pe TPU

| Drimmero a răspuns (pentru Ripley):

86' Steaua-Barcelona, trofeul in tara, asta e marea performanta + finala cu Milan din 89', dinamo nici in 100 de ani nu ar ajunge in grupele ligii, macar.

| Drimmero a răspuns:

Oricum, a disparut fenomenul Stelist de vreo 2 ani, de cand a aparut scandalul cu Armata, a disparut orice suflare inraita care se identifica cu Steaua. Nu mai este rivalitatea de alta data

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Si de aceea oamenii iau decizii sa se ataseze de cluburile de prin afara, unde e managmentul mult mai sanatos.

| Ripley a răspuns (pentru Drimmero):

Faci o mica confuzie. Competitia se numea atunci Cupa Campionilor Europeni si in aceea competitie a jucat si Dinamo, chiar semifinale cu Liverpool in 1984, adica inainte de performanta voastra happy
Dinamo nu a ajuns in champions league de cand si-a schimbat numele in champions league competitia. si in noul fortmat nici steaua nu a facut vreo branza in afara sa participe, ceea ce Dinamo nu a reusit.

| Drimmero a răspuns (pentru Ripley):

UCL=CCE, despre ce vorbim? Steaua are performanta in competitia asta pe care nicio alta echipa din Romania nu o sa mai reuseasca vreodata. Cine se mai complica cu liga 1 acum? Eram si eu stelist infocat, dar de ceva timp, de cand a disparut spiritul echipei m-am indepartat de liga 1.

| Ripley a răspuns (pentru Drimmero):

Pai in CCE Dinamo a jucat semifinale cu Liverpool in 1984. Deci cum nu a participat in champions league atunci?

| Drimmero a răspuns (pentru Ripley):

Steaua a facut performante in CCE, dinamo la fel, acum in noul format n-au patruns patrupezii acolo, stiu ca e acelasi lucru, dar mici ironii sunt permise rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se poate sa va respectati intre voi ca oameni, chiar daca tineti cu echipe de fotbal diferite?
Primitivilor happy

| anonima0101 a răspuns:

Parca vad ca majoritatea celor care raspund la intrebare sunt paraleli cu fotbalul.

| Ripley a răspuns (pentru Drimmero):

Steaua in schimb a patruns si a facut cate un punct. macar cfr a reusit sa faca 10 puncte odata si unirea a facut 8 punct. steaua cumulat in ultimele ei participari n-a facut atatea puncte in champions league.

| Drimmero a răspuns (pentru Ripley):

Sa nu uitam sezonul 2012-2013 cum Steaua a castigat o grupa cu Stuttgart, Molde si Copenhaga in Europa League, chiar daca e o competitie mai slaba, dar e o performanta ca o echipa romaneasca sa castige grupa si sa faca cele mai multe puncte: 11 la numar + Ajax si Chelski batute.

| Ripley a răspuns (pentru anonima0101):

Intrebarea era doar cine e dinamovist pe aici laughing

| Ripley a răspuns (pentru Drimmero):

Nu am nimic cu steaua, am intrebat cine e dinamovist pe aici si tu ai inceput cu ironii la adresa echipei Dinamo, ti-am raspuns doar pentru ca nu vad pe ce motiv ati fi aroganti acum voi care tineti cu steaua cat timp nici voi nu sunteti in champions league momentan.

| Drimmero a răspuns:

Trebuia sa intrebi care tine cu Barcelona pe aici, suntem in era barcana sau madrilena. Asa dadeai de ei mai repede.

| Drimmero a răspuns (pentru Ripley):

Rivalitatea dintre Steaua si dinamo NU moare, sambata ar fi trebuit sa fie derby-ul, dar cum FeCeSeBe nu e Steaua, nu se poate numi un derby. Pai si ce sa fac, sa tin cu o echipa doar pentru trofee si pentru prezente in UCL, etc? Poftim modelul Arsenal, n-au mai luat un titlu de cand eram mic si tot cu ei tin an de an.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Vorbeste unul care l-a facut pe un om la 30 de ani ''bosorog''. Frumos!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Te-ai simtit ofensata pentru ca ti-am jignit echipa? Iti spune drimmero, dinamo in 5-6 ani de acum incolo nu mai castiga nimic!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu mi-ai raspuns la ce ti-am spus. Daca la 30 de ani este ''bosorog'' la 60 cum o sa mai fie? te intreb si eu

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Fosila/

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Cine iti da tie dreptul sa judeci?

| Ripley a răspuns:

N-are sens sa ne certam, fiecare e liber sa aiba o opinie si sa fie sanatosi cu opinia lor

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Democratia imi garanteaza mie sa imi spun opinia, ''judecarea'' e doar inventia unora care sunt obisnuiti doar cu lingeala si vor sa auda doar ce le convine lor, atat. Eu cum sunt mai radical, imi place sa spun lucrului pe nume, sa-ti dau un exemplu, daca cei din ISis omoara oameni ca asa vor ei, nu am dreptul sa-i fac cu ou si cu otet, ca gata ii ''judec''? Am scapat de mult de comunism, avem ani buni, avem tot dreptul la absolut orice opinie, daca s-ar interzise si asta, unde am ajunge? E cam de prost gust sa-mi spui mie asta, din moment ce in unele intrebari de ale tale spuneai ca ti se face rau cand vezi pe nu stiu cine ca face si etc, e de prost gust sa-mi atragi mie atentia cand tu la fel faci, nu dai bine in ochii altora daca faci de genul asta, cum faci acum, crede-ma/
Inca o data, traim in epoca democratiei, suntem liberi. A, vreti sa auziti doar ce va convine si cand e o parere diferita, gata? Pai nu asa se face, acceptati cu totii orice, chiar daca pica greu la ficati. Atata timp cat democratia exista, nu ma voi sfii sa nu spun ce ma deranjeaza, nu doar eu, ci intreaga populatie ce se incadreaza in democratie. Am fost cat se poate de civilizat in acest comentariu.