| Tinolex12 a întrebat:

Funda! Ce salariu are un baschetbalist roman?
Ma refer de la cel mai mic salariu la cel mai mare!

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De la o anumită linie, salariile sunt confidențiale deci orice cifre ai primi, sunt la plezneală

| AnastasiaK a răspuns (pentru sierra1):

Daca se intampla ca cineva de pe aici sa fie baschetbalist sau sa cunoasca unul, nu vad ce l-ar opri sa spuna suma reala, aflandu-se in spatele unui cont despre care lumea oricum nu stie cui apartine.

Anyway, ca sa raspund si la intrebare: la cei buni vorbim de mii de euro, iar cele mai mici sunt de cateva sute (de lei)...in fine, astea nu sunt salarii, ci mai degraba indemnizatii. Sume exact nu stiu sa spun ca nu m-a interesat sa intreb.

| sierra1 a răspuns (pentru AnastasiaK):

"la cei buni vorbim de mii de euro"

dar de zeci de mii ce zici?

| AnastasiaK a răspuns (pentru sierra1):

Sunt foarte putini in Romania care trec de 10 000 din cate stiu eu. Ii numeri pe degete si oricum primesc pana in 20 000. Daca folosesc exprimarea "zeci de mii" eu ma gandesc de la 20-30 000 in sus.

| sierra1 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Cum vrei tu

| RaulBohorodit0 a răspuns:

7.000 €- 15.000 €
Dar baschetbalisti profesionisti primesc milioane-zeci de milioane

| Tinolex12 explică (pentru RaulBohorodit0):

Chiar se plătesc asa de bine baschetbalistii romani?