| AnDrIcI a întrebat:

FUNDA! Salut TPU, am 13 ani, si mi se pare ca am o pubertate putin intarziata (adica la 13 ani si 4 luni inca nu am inceput acea "crestere brusca in inaltime" pe care au avut-o multi prieteni de-ai mei **am 1, 51 m, si sunt foarte slab, doar 1, 51 m, cu toate ca fac extrem de mult sport si mananc bine**), dar in fine. Intrebarea este: ---Ma pot apuca de street workout (sau orice alt fel de exercitii fizice fara greutati suplimentare), fara grija de a nu mai creste in inaltime---, asa cum ar fi normal daca ma apuc de sala? // Sper ca nu v-am plictisit, si astept cu mare drag raspunsurile voastre. [ PS: Funda o dau la cel putin 4 raspunsuri, cat de cat interesante ]

4 răspunsuri:
| Borcanelul a răspuns:

Stai linistit.La 13 ani si eu eram cel mai pitic din clasa(cam inaltimea) si acum la 16 ani am peste 1, 75 si sunt mai inalt ca multi dintre fostii colegi. Oricum am inceput sa ma inalt mult pe la finalul clasei a 8-a.Deci stai linistit probabil si tu esti ca mine ai cresterea mai intarziata ca altii mai asteapta 2 ani si o sa vezi cum cresti brusc.Pa pa

| Adrian_Ungureanu_1996 a răspuns:

O sa incepi sa cresti in urmatoarele 4-5 luni, workout pot sa faci oriunde si in orice conditii, dar sa nu iti apese pe coloana pentru ca iti intrerupi singur cresterea.

| AnDrIcI explică:

**am 1, 51 m, si sunt foarte slab, doar 33 kg***. Scuzati greseala. Mai astept cateva raspunsuri happy happy

| sbjdbdjdjchdcdbcdbcjdcjdbcd a răspuns:

Hey.buna! Stai linistita eu la 14 ani jumate am 1, 55cm,, si nu e nimic,, vei creste,, pina si eu voi creste! Nu iti fa griji! Dar totusi fa sport!happyFunda?