| alexxa29 a întrebat:

Am de ales intre doua sporturi minunate. Trebuie sa ma decid cu ce vreau sa continui mai departe, cu patinaj artistic sau baschet... Iubesc enorm de mult ambele sporturi si nu ma pot separa de nici unul...Trebuie sa ma gandesc foarte bine unde vreau sa ajung in viitor, campioana de patinaj artistic sau jucatoare de baschet.
Imi puteti da un sfat?

10 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Diferenta e enorma intre ele.
Unul e sport de echipa, celalalt individual.
Unul pune accent pe tactica, precizie, coordonare in joc, celalalt e ca un balet pe gheata.
Unul e atletic, celalalt si artistic.
Unde te simti tu" acasa"?
Da-ti raspunsul singura si faci alegerea.

| CatelusiiSarPeSaltele a răspuns:

Eu ti-as spune sa continui cu patinajul. Sper ca te-am ajutat big grin

| teo6dia4c99 a răspuns:

Eu as alege patinajul artistic

| dracu14 a răspuns:

daca m-as pune in locul tau as alege patinajul artistic, de ce? e simplu sunt egoist si nu vreau sa impart nimic cu nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege patinajul artistic.

| cuib a răspuns:

Alege baschet, patinaj in timpul liber ( oricum ai unde patina pe timpul verii?)

| Nickname1890 a răspuns:

De unde esti? Esti din Bucuresti?

Si eu practic patinajul... nu artistic ce-i drept, dar vreau sa-ti spun ca este mare bataie de cap cu patinajul la noi in tara. Lipsa patinoarelor de calitate fac obtinerea de performante in patinaj aproape imposibila.

Pe cat de mult iubesc patinajul, din pacate nu pot sa incurajez pe nimeni sa se apuce in momentul asta de patinaj pentru ca conditiile de practicare sunt mult prea dificile.

Nu vreau sa te descurajez si daca vrei neaparat sa te apuci de patinaj, apuca-te de patinaj, dar iti sugerez sa te gandesti bine inainte.

| Skit333 a răspuns:

Eu le-am facut pe ambele si am ramas la hockey(patinaj)

| LegionarulRoman a răspuns:

Mai usor, e cu baschetu, caci la patinaj mai ales daca vrei sa devi international cunoscuta happy, trebuie sa fi cu adevarat dedicata.Patinajul artistic, nu e chiar cel mai profitabil sport.Ti-l recomand in timpul liber, caci este un bun mod de delectare.

P.S: patinajul artistic poate fi si pe perechi

| para001 a răspuns:

Patinaj artistic