| SUSAMOGUS a întrebat:

:* As vrea sa incerc sa fac box de performanta am 14 ani ce ziceti se merita? De la 5 ani sunt pasionat de acest sport si as vrea sa il practic ce ziceti? :*

Răspuns Câştigător
| vitalik211 a răspuns:

Eu tot sunt boxist si e foarte ok. eu tot practic acest sport de la 14 ani, deacum fac acest sport de 3 ani, tu daca a sa faci acest sport toti o sa se teama de tine si nu a sa ai probleme de acest fel big grin da in rest este bine sa practici acest sport sa te mentii in forma de pe acuma) si cind o sa cresti mare o sa-ti fie mai usor sa pui ceva muschi pe tine. Succese mai departe. Funda?

2 răspunsuri:
| fl0rin12 a răspuns:

Nu este tarziu sa faci un sport care iti place dar sa stii ca implica multa concentrare devotament si multa munca
eu am fost in aceeasi situatie la fotbal eram cel mai bun din echipa dar nu ma ajuta fizicul si sincer nici nu munceam
am inceput sa joc tenis de masa dar acum il joc doar in fata blocului fiindca multi mi au spus ca mi lipseste concentrarea iar acum sunt la handbal de 3 ani si muncesc sunt devotat si concentrat INCEARCA nu ai nimic de pierdut
Sper ca ti am dat un sfat.

| hydrantmarian a răspuns:

Eu iti zic adevarul, poti sa incepi de la 14 ani, dar maxim o sa ii bati pe toti din cartier si vei fi respectat, dar nu poti sa ajungi campion fiindca altii boxeaza de la 7-8 ani