| Bratu_Ionut_1999 a întrebat:

Vreau si eu niste exercitii pentru a slabi! Adica nu vreau sa slabesc doar o anumita parte a corpului. Vreau sa slabesc cam peste tot! Am 1.70m si 77 de km :/ Si stiu ca pentru inaltimea mea trebuie sa am cel mult 75 de kg. Eu vreau sa ajung undeva pe la 65 de kg! Vreau sa slabesc cam in 35 de zile! Sunt dispus sa fac orice antrenament dar nu sunt dispus sa tin vreo dieta stricta! Stiu ca dietele sunt bune dar momentan am 15 ani si stiu ca sunt in creste si am nevoie de proteine asa ca "dieta mea " este sa reduc grasimile, sucurile, dulciurile si produsele din comert! Muschii corpului sunt antrenati. Chiar foarte antrenati, pot face aproape orice fel de antrenament dar vreau niste exercitii de slabit cam de peste tot nu doar fesiieri sau bratele tongue

Răspuns Câştigător
| OchiiCaprui a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=M_RjP2TB8c8 Uite frate.Bft la slabit :)

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Esti chiar bine!

| Bratu_Ionut_1999 explică:

77 kg* Pardon! Eu vreau sa imi definesc masa musculara!

| robi1990 a răspuns:

Uite aici exerciti, ai spus ca esti dispus sa faci ori ce si pentru muschii!

https://www.youtube.com/watch?v=NmfoVItkknY

| Goldenboy97 a răspuns:

Nu poti sa mananci doar proteine man, ca ajungi in spital. Ai nevoie de alti nutrienti.
Trebuie sa mergi ori pe grasimi + proteine ori pe proteine + carbohidrati.
Lumea crede ca grasimile ingrasa, este fals. Grasimile sunt esentiale si chiar te ajuta sa arzi grasimea mai eficient.
Ca sa slabesti trebuie sa fi pe deficit caloric, asa ca iti faci calcule cate grame proteine, carbohidrati, grasimi pe zi.
Poti sa mananci si carbohidrati, ii iei din surse gen castraveti, salata, brocoli, spanac. Sunt sarace in carbohidrati, si in felu asta iti asiguri si alti nutrienti.
Daca mananci doar proteina o sa fie folosita doar pe post de energie si in niciun caz nu mai mentii tu masa musculara.
Deci te hotaraste-te ori mergi pe proteine + carbohidrati, ori proteine + grasimi.

| Bratu_Ionut_1999 explică:

Eu vreau si un link cu niste exercitii frate!