| sonyaminia a întrebat:

Funda si vot la toti sunt in clasa a 7a si am nevoide urgenta sa slabesc. dar nu stiu cum desigur tinand o dieta as vrea sa imi dati exercitii de sport de trebuie facute pentru a slabi sau aparate de slabit(gen care se vand la teleshop)doar daca sunt bune si desigur o dieta vreau sa slabesc pana de craciun va rog ajutoor si sa fie sigur!(nu va bateti joc)

2 răspunsuri:
| fantastica a răspuns:

Daca ai fost mai slaba si te-ai ingrasat atunci poti slabi, dar daca asa ai si fost atunci nu te pot ajuta. Cel mai bine e sa mergi la un medic si el iti va spune tot ce trebuie sa faci, de la noi poti sa primesti sfaturi bune, dar sa nu fie potrivite pentru organismul tau si te poti inbolnavi.
Si inca ceva, dietanu te va ajuta deloc, ba chiar mai rau o sa-ti faca. Eu acum sunt in clasa a 8-a, dar cind eram in a 7-a mi se parea ca sunt foarte grasa si toata vara am stata pe diete, SI CE FOLOS? Am slabit doar 2kg, nu m-am inaltat deloc, am imunitatea scazuta si... am auzit intimplator scind mergeam pe strada ca daca tu nu te vei iubi pe tine asa cum esti, atunci nici cei din jur nu te vor iubi. Si chiar e adevarat, de cind imi zic ca sunt perfecta, de multe ori aud de la colegi: "Vai, ce slaba esti!", "Da tu stii ca ai o siluete perfecta"...

| Iustina_1557 a răspuns:

Ai putea face exercitii gen abdomene dar intr-un fel foarte bun care te va ajuta sa slabesti foarte usor!
1. Iti iei pozitia de abdomene dar cu picioarele ridicate pana la mijloc si faci abdomene pe partea stanga ca si cum te-ai lasa pe o parte si ridici piciorul stang pana la umar!
Apoi pe partea dreapta si piciorul drept!
Astea sunt pentru abdomen http://www.youtube.com/watch?v=RqvZSbxrNDk&feature=fvst