| anonim_4396 a întrebat:

Infometarea este un mod de a slabi?

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Dar si o nebunie.

| Cosmin86 a răspuns:

E unul din cele mai stupide moduri de a slabit :

- iti afecteaza sanatatea
- o sa te ingrasi la loc dupa

Sunt metode mult mai bune pentru slabit, in niciun caz informetarea sau dieta X si dieta Y

| positivity a răspuns:

Nu, este mai degrabă o mare prostie.
Dacă vrei să slăbeşti apelezi la sport, la diete încercând să "furi" din când în când şi câteva dulciuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Si inca un mod fff prost, sa nu incerci!

| fadnox a răspuns:

Nu!

| MeridaOcean a răspuns:

Da,este un mod.Dar nu este sanatos de loc, mai ales daca ai o varsta frageda, atunci o sa inceapa sa-ti cada parul, ai ameteli..etc.Corpul are nevoie de lichide si alimente. Daca vrei sa slabesti poti renunta la grasimi, prajeli, dulciuri si sucuri cu acid.

Răspuns utilizator avertizat
| dellyt a răspuns:

Nu sa nu incerci niciodata asta pentru ca o sa iti vna rau si o sa ai amteli daca vrei sa slabesti trebuie sa tii un regim strict

| JosephStalin a răspuns:

Desigur daca altfel nu poti

| Buburuza2222 a răspuns:

Este...oarecum...dar nu este recomandat! Mai bine iti faci singur/a un regim!

| dragon3 a răspuns:

Infometarea nu este un mod de a slabi pentru ca atunci cand te infometezi corpul tau intra in stare de economisire a hranei iar cel mai mic dumicat de paine pe care il mananciva aduce de cel putin 10 ori mai multe calori decat unul cand nu esti in stare de economisire a hranei sper ca te-am ajutat

| bibilica99 a răspuns:

Nu...este ce mai mare prostie sa nu mananci. fara suparare dar tu vrei sa ajungi in spital? si nici pastilele de slabit nu sunt bune pentru ca provoaca cancer.cea mai buna metoada este sa mananci ce iti place cate putin din fiecare, in loc de paine alba paine neagra fara ciocolata doar fructe si legume si mult sport.
p.s. poti reduce statul la calcularor sau tv ca radiatile acelea si ele ingrasa si provoaca alte bolii

| NoHope10 a răspuns:

Nici gand.E cea mai proasta metoda de a slabi.Pentru ca dupa ce slabesti incepi iar sa mananci normal si pui dublu pe tine straight face. Iti recomand o dieta cu multe fructe si legume. Dimineata un ceai verde si un fruct la alegere.La pranz o salata de legume.Seara un suc de fructe sau o salata de fructe.Desigur ai nevoie de sport mult. Dieta aceasta nu trebuie sa depaseasca 2 saptamaniwinking

| Ainival13 a răspuns:

Un mod foarte nesemnificativ, cel mai bun mod de a slabi este sportul. Cauta pe youtube exercitii fixice de 10/15 minute in fiecare zi, alearga si tine o dieta care sa excluda sucurile acidulate, mancarea fastfood, dulcurile si prajelile. happy

| GicAx3mMetal a răspuns:

Nu e bine deloc. Ti se strica stomacul si vei avea mari neplaceri.

| TruLeaLea a răspuns:

Nuuu! e o prostie! Nu ma ninci o zi sau cit acolo si apoi te scapi la mincare si plus faci rau organismului! Sfatul meu e sa maninci deseori pe zi cite putin. Fara dulciuri, aluaturi sau prostii de genu chips sau altceva!winking

| Tequilla81 a răspuns:

Pai da slabesti, dar daca te infometezi risti sa te imbolnavesti...Si daca slabesti dupa cand incepi sa mananci o sa te ingrasi imediat la loc...Si o sa iti dai ficatul peste cap.Deci eu una nu te sfaruiesc.happy
Funda?