| lovelena a întrebat:

Locuri de alergat in Buzau? am 16 ani si vreau sa ma apuc de alergat. de asemenea, ce ar trebui sa stiu ca un incepator?

1 răspuns:
| Adda_5312 a răspuns:

Nu cunosc locurile din Buzau dar in schimb as putea sa-ti ofer cateva sfaturi.
1. Nu cred ca ai nevoie de un loc special, eu alreg in parc, de exemplu.
2. E bine sa iti gasesti pe cineva cu care sa alergi (doar sa nu vorbiti prea mult in timpul alergatului caci veti obosi prea repede laughing )
3. Inainte de alergat, e bine sa iti faci un shake proteic (natural/dupa preferintele tale) sau manaci o bana inainte cu jumatate de ora sau orice alt fruct ce-ti ofera energie.
4. Mentine-te hidratata dar niciodata sa nu bei apa imediat dupa terminarea turelor de alergat.
5. Ia-o pas cu pas : poti incepe cu un mers lent apoi usor-usor, maresti viteteza.
Sper ca ti-am fost de ajutor happy