| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de alergat serios. Cum ar trebui sa incep? Ce ar trebui sa mananc etc

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar trebui sa incepi cu distante mici, sa mananci sanator si sa inveti sa te hidratezi. Cel mai important alege niste incaltari de calitate ca fac mare diferenta... si o zona relaxanta de alergat, fara caini, masini, aglomeratie

| Drolja a răspuns:

În timpul alergării nu se mănâncă.

I-aţi adidaşi de alergare, un bidon cu apă şi un ceas cu tine, fă-ţi încălzirea înainte şi nu purta haine sintetice. Încearcă să calci pe vârfuri şi să stai cât mai dreaptă în timpul alergării.

| BogdanDediu a răspuns:

Poti sa tii o dieta! Intai alearga usor si mult