| SteFFz99 a întrebat:

Mai am sanse sa-mi formez o cariera in fotbal daca ma apuc de antrenamente la varsta de 14 ani? Daca da, la ce varsta pot face hopul de la juniori la o echipa profesionista?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca ai mari sanse daca esti talentat. Nu stiu daca ai auzit de jucatorul argentinian Culio (a jucat si la CFR Cluj), acesta spunea ca s-a apucat serios de fotbal la 19 ani.
In functie de cat de bun esti poti ajunge la o echipa profesionista chiar de la varsta junioratului, de la 16-18 ani.

4 răspunsuri:
| xXAlphaXx a răspuns:

Nici o sansa! Ca sa faci performanta in fotbal, trebuie sa te apuci de la 5-6 ani!

| asasunteucesafaci a răspuns:

Mai...daca stii fotbal, ai rezistenta, viteza, si altele ai putea!
Sunt unii jucatori mari de tot, care au deputat in fotbal si la 16 ani!

Răspuns utilizator avertizat