| alexx102428 a întrebat:

Pe ce data are loc tragerea la sorți pentru stabilirea grupelor EURO 2020?

1 răspuns:
| vladuss09 a răspuns:

UEFA Euro 2020 va fi a 16-a ediție a Campionatului European de fotbal. Întrucât atunci se aniversează 60 de ani de la înființarea turneului, competiția se va desfășura în 13 orașe ale Europei. Desi primele date despre desfasurarea evenimentului a avnut loc in data de 19 septembrie 2014, tragerea la sorti pentru grupe nu a fost anuntata inca. Eu zic ca inainte cu 1 an, aproximativ vor fi anuntate.