| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Cum se pronunța corect numele jucătorului de fotbal de la CFR CLUJ Alexandru Chip -ci- u sau Alexandru Chip-ciu?

18 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Alexandru Chip-ciu

| Drimmero a răspuns:

Chipciu cu accent pe ultimul i, degeaba despartiti ca nu asa se pronunta.

| Speranta12 a răspuns:

Chip-ciu.

| Drimmero a răspuns (pentru Speranta12):

Ia, te uiti si tu la fotbal?

| Speranta12 a răspuns (pentru Drimmero):

Cred c-o sa-ncep sa ma uit, ca m-am plictisit de restul activitatilor laughing
Aveam o vecina mai batrana mai demult tare comica. Zicea "dar de ce fug toti dupa aceeasi minge?" sa le dea la toti cate una" laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Speranta12):

Trebuie sa te pasioneze ca lumea ca sa te prinda sportul asta. E femeie pe lumea asta care sa nu puna intrebarea asta 'dar de ce fug toti dupa aceeasi minge?', intrebarea care unui microbist ii va da cu virgula si probabil va bolborosi ceva si se abtine sa nu scape vreo injuratura ))

| Speranta12 a răspuns (pentru Drimmero):

Hehe laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Speranta12):

Inca nu mi-ai raspuns la intrebare si sunt tare curios, cine esti?

| Speranta12 a răspuns (pentru Drimmero):

Apoi sunt mai noua pe site

| Drimmero a răspuns (pentru Speranta12):

StrongHeart...ai gasit persoana gresita cu care sa faci smecherii de astea, nu cu vulpoii se fac astea

| Speranta12 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu sunt el laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Speranta12):

E o ea, nu e greu sa zici cine esti.

| Speranta12 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu ma cunosti, jur laughing

| Speranta12 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu v-am citit pe mai multi dintre voi mai de mult, dar nu prea m-am bagat inseama pe atunci. Dar va stiam dupa nume

| Drimmero a răspuns (pentru Speranta12):

Astea nu merg cu oricine, nu e o tragedie daca te dezvalui! Cu curaj, nu te mananc.