| CarlosAttila a întrebat:

Pe strada care ar fi mai tare un boxer sau un kickboxer? Argumentați și de ce.

10 răspunsuri:
| Swae a răspuns:

Kickboxer. La boxing miscarile sunt mult mai limitate decat la kickboxing.

| Irinelp a răspuns:

Un boxer poate lovi doar cu mâinile și un kickboxer poate lovi cu mâinile și cu picioarele deci un kickboxer este mai performant.

| darrio2007 a răspuns:

Niciunul. Daca se confrunta cu vreo zece inși care mai au si instrumente contondente, si-o ia serios. Te uiti la prea multe filme de genul ăsta.

| RAY a răspuns:

Nu se stie, depinde de multi factori, de exemplu se intalneste un culturist cu un maratonist, cine crezi ca va alergea mai repede si pe o distanta mai lunga?

| morfeo a răspuns (pentru darrio2007):

E vorba doar de o bataie parte in parte frate, normal ca un pistol omoara pe oricine. Tu te uiti la prea multe filme.

| Drimmero a răspuns:

Acum depinde foarte mult si de experienta lor. Daca e o lupta intre Mike Tyson si un kickboxer mediu e clar cine va castiga.

In mod normal as inclina spre un kickboxer ca va castiga dar trebuie sa ne gandim si la experienta celor 2.

| Nonolita a răspuns:

Niciunul.
"Mai tare" este cel care stie sa se apere folosind mintea. Fara lupta.

| GeorgeBerbec a răspuns:

Kickboxer-ul ca stie de toate sa faca

| mitzok a răspuns:

Kickboxer, daca e sa ii dai cu picioru pot spune ca e mai eficienta, pe strada nu sunt reguli deci tu alegi

| darrio2007 a răspuns (pentru morfeo):

Eu sau el se uita la multe filme? Face box si probabil ca ar fi vrut sa faca kickboxing.