| anonim_4396 a întrebat:

Care stil de lupta este mai bun pentru luptele de strada? argumentati va rog

3 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Probabil MMA pentru o lupta 1 vs 1, dar nu cred ca te va ajuta un stil de lupta daca sunt mai multi impotriva ta... Cel mai bine lovesti in nas sau in arcada, o sa sangereze. Sau mai sigur cu piciorul in genunchi, e mai greu sa pareze si cade...

| LimonadaBaa a răspuns:

MMA, pentru ca te invata si lupta la sol si lupta din picioare

| AxM a răspuns:

MMA pentru ca ai o variatie de miscari in aer cat si la sol. Acest mod se poate folosi si daca ai o musculatura mai slaba dar sa stii multe tactici si sa le combini!