| Acknes a întrebat:

Pentru cei care faceti sala:
Pro sau Contra suplimentelor proteice de calitate +200 de lei, dar pentru cele slabe calitative -100 lei?
Va rog spuneti-va parerile voastre personale, nu ce ati citit pe net sau ce ati auzit, poate chiar din experienta voastra.

3 răspunsuri:
| MassEffect a răspuns:

Eu sunt pro suplimentele, chiar am fost la un medic nutritionist pentru ai cere sfatul el mi-a zis ca cei care zic ca proteinele sunt chimice sunt cei mai mari prosti, proteinele din suplimente nu sunt altceva decat proteine din carne, oua etc care trec prin mai mult procese pana ajung la stadiu de praf.Tot el mi-a spus ca intr-adevar consumate in exces pot avea efecte asupra ficatuli, de aceia trebuie luate in dozele recomandate.

Acuma a pret cele scumpe sunt evident mai bune si o sa ai rezutate mai bune iar cele ieftine suntmai sabute si nu o sa te ajute asa mult.

| Cosmin86 a răspuns:

Pro suplimente de calitate

contra suplimtele slab calitative ( in special din cauza aspartamului si altor porcarii din ele )

| cristi1505 a răspuns:

Eu folosesc suplimente, si cele proteice si intr-adevar daca vrei un supliment de calitate trebuie sa da-i mai multi bani.Practica calitatea suplimentului e raportata la pret! cele mai bune suplimente le gasesti pe site-ul asta:http://www.megaproteine.ro/
Si incearca-le pe cele de la ON si Dymatize. Dupa parerea mea sunt cele mai bune! Bafta!