| Porcar a întrebat:

Salut,am 16 ani si fac de ceva timp sala si am observat ca in ultima perioada am o stare de moleseala,oboseala, somnolenta si nu mai pot face deloc sport la performantele dinainte abia ma misc ca o batranica.De la ce ar putea fi? tin sa precizez ca mananc indeajuns beau apa cat trebuie si dorm suficient.

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Carența de magneziu cel mai probabil, daca nu e nici asta este oboseala musculara care îți dă o stare de moleșeală, am pățit și eu, am luat cam 300 mg de magneziu după antrenament și 1 pastila de guarana înainte de antrenament pentru energie.

3 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Redu intensitatea antrenamentelor atunci, iar pe langa somn si apa e importanta si alimentatia. Pentru energie mananca o mana de migdale zilnic, o sa te ajute mult.
Trebuie sa ai o alimentație completa, altfel o sa te simti mereu asa.

| alina2k18 a răspuns:

Incearca sa iei o saptamana nite vitamine si minerale [ vitamax, doppelhertz etc ] si vezi cum e dupa. Daca moleseala persista du-te si fa-ti niste analize, poate ai o carenta de ceva. Incearca sa adaugi si ceva fructe de sezon [ piersici, prune, mure, afine ].in meniul zilnic.

| Cosmin86 a răspuns:

Ce alimentatie ai acum? Concret.